Kundebehandlere Ola Kristoffer Arnegård og Heljar Sjåfjell Ellefsen, med daglig leder Kenneth Amodei i midten.

SmartOrg nytt medlem i Digin

Digin ønsker SmartOrg velkommen som nytt medlem. Selskapet leverer et alt-i-ett-system for foreninger, sameier og velforeninger, og er i dag i full fart med å skalere en plattform som allerede har nådd 125 000 medlemmer.

SmartOrg samler regnskap, kontingent, møter og medlemshåndtering på ett sted. Deres kunder er alt fra velforeninger til politiske partier, og alle typer små og store interesseorganisasjoner i mellom der. SmartOrg har kunder over hele landet, men har virkelig opplevd word-of-mouth-effekten på Sørlandet. Derfor er det ganske mange sørlendinger som betaler sin medlemskontingent gjennom SmartOrgs betalingsløsning.

Tett på campus

Selskapet har hovedkontor i Kristiansand, men har også kontorer i Arendal. SmartOrg har i dag 14 ansatte.

I fjor valgte SmartOrg å flytte inn på UiA campus i Kristiansand. Det var ingen tilfeldig plassering. De ønsket å være der studentene er, for å posisjonere seg som en potensiell arbeidsgiver for studentene. I dag er seks av de 14 ansatte deltidsansatte som studerer på siden. To av de fulltidsansatte startet som studenter i deltidsstilling, men har senere fått fast stilling i selskapet. I vekstfasen de nå befinner seg i, har de bevisst valgt å supplere med studenter fremfor å ansette bredt. Det gir fleksibilitet til å skalere opp og ned i takt med behovet, og holder dem tett på det lokale talentmiljøet.

SaaS-nettverket er det som treffer

Det er særlig SaaS-nettverket som har motivert innmeldingen i Digin.
- Det er en spisset satsing som treffer oss spot on, sier daglig leder Kenneth Amodei. - SmartOrg opererer i et segment der innsikt i skalering er kritisk, og nettverket gir dem tilgang til akkurat den typen erfaringsutveksling de ser etter: Hvordan skalerer man riktig? Hvordan løser andre de samme utfordringene? Hvilken rolle kan KI spille i neste fase?

Økonomisjef og gründer Eivind Halaas i SmartOrg er allerede med i SaaS-arbeidsgruppa, og selskapet er tydelig på at de vil være aktive, ikke passive, medlemmer. – Det må gi direkte nytte å være med et sted, sier Kenneth, men med fokuset til Digin nå, så er det riktig prioritering å bli med, selv om vi egentlig ikke har tid.

Et selskap i vekst

SmartOrg vokser raskt. De har nå 125 000 medlemmer på plattformen, og opplever i stadig større grad at det er større aktører som kontakter dem om samarbeidsmuligheter, ikke omvendt. Det er et tegn på at de er i ferd med å etablere seg som en seriøs aktør i markedet.

Vi gleder oss til å følge SmartOrg videre! Velkommen til Digin!

PS. Før Maiken begynte som markeds- og medlemsansvarlig Digin, var hun markedssjef i SmartOrg, men det er ingen sure miner, bare god stemning!